Erzurum Spor Etkinlikleri İşletmeciliği Anonim Şirketi
0 (442) 237 97 97

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız

 

Sevgili Erzurumlular ,

 

Göreve geldiğimiz günden beri çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyor, sizlere layık olduğunuz hizmetleri sunmayı hedefliyoruz.

Yerel yönetimlerin sosyal alanda birçok sorumluluğu olduğunun farkındayız. Bu doğrultuda en önemli faaliyet konularımızın başında önemli bir sosyal aktivite olan spor gelmektedir. Şehrimizi kalkındırmak,tanıtmak, sosyal gelişmişliği artırmak, gençleri zararlı alışkanlıkların etkisinden korumak ve sağlıklı bir nesil oluşturmak için sporun öneminin farkındayız.

Kıymetli Hemşerilerim,

Erzurum’u “Sporda Dünya Şehri” yapmak, bizim önemsediğimiz ve sık sık dile getirdiğimiz bir hedeftir. Bu hedefe uygun olarak göreve gelir gelmez belediyemiz bünyesinde Gençlik ve Spor Müdürlüğü oluşturduk.Hizmetlerimizi daha hızlı ve kaliteli bir şekilde vatandaşlarımıza sunmak için Erzurum Spor Kültür Sanat A.Ş. adında bir iştirak şirketi kurarak sportif amaçlı projelere ve tesis yatırımlarına hız verdik.

Erzurum’da kısa vadede dile getirdiğimiz projelerimizden biri de “Erzurum’da Yüzme ve Kayak Bilmeyen Kalmayacak”.

Düzenlediğimiz ve planladığımız organizasyonlarla bu projemizi de var gücümüzle sürdürmekteyiz.

Şehir merkezinde yaklaşık 2000 rakımın yer aldığı, yüksek irtifa antrenmanları için doğal bir merkez olan Erzurum, kış sporları için debir cazibe merkezidir. 2011 Universiade Kış Oyunları ile yapılan spor tesisi yatırımları ile Kış Sporları merkezi haline gelen şehrimiz, aday olduğu, düzenlediğive düzenleme hakkını elde ettiği birçok spor organizasyonu ile spor kenti olma hedefine adım adım yaklaşmaktadır.

Kayak sezonunda Palandöken, Konaklı ve Kandilli Kayak Tesisleri’nde gerek yurt içinden gerekse yurt dışından misafirlerimizi ağırlamaktayız.

Kış Turizmine yönelik projelerimizle şehrimize gelen yerlive yabancı turistleri en iyi şekilde ağırlamak ve sayılarını artırmak için projelerimizi ve yatırımlarımızı birer birer gerçekleştiriyoruz.

2017 EYOF Avrupa Gençlik Olimpiyatları şehrimizde görkemli bir şekilde gerçekleştirdik. kapsamıyla Erzurum’a ve ülkemize ciddi katkıları olan uluslararası bir diğer organizasyon oldu.

Projelerimizle ve spora dair yatırımlarımızla birçok spor branşının tanıtımına, gelişimine ve yetişecek sporcularla elde edeceğimiz derecelerle Erzurum’un ve ülkemizin tanıtımına katkı sağlamaya devam edeceğiz.